Zelená střecha, střešní heliport nebo atypický systém předsunuté fasády s výrazným znakem písmene X – to jsou hlavní designové prvky nového vývojového a produkčního sídla společnosti CROSS, které roste v průmyslové zóně Trní v místní části Zlín-Malenovice.

Stavební práce zahájila zlínská společnost PSG v červenci 2021 a Kovotrend byl součástí. 

Pro moderní vývojové a produkční sídlo společnosti CROSS právě zajišťujeme v druhé realizační etapě kompletní dodávku a montáž pomocné ocelové konstrukce předsazené fasády.

 

Výrazné designové prvky a nadčasová kombinace černobílé

 

 

 

 

Výrazný moderní komplex tvoří několik na sebe navazujícíh objektů, včetně podzemní garáže s více než 100 parkovacích míst. Vývojová budova má tvar písmene H a její páté patro je vytaženo nad střední spojovací části. Právě nad ním je totiž v plánu ocelová konstrukce heliportu na šikmých sloupech.

Prostoru před hlavním vstupem do objektu bude dominovat předsazena ocelová konstrukce s fasádou ze žaluziových lamel ve tvaru X. Písmenem, které je nejen součástí loga společnosti, ale symbolizuje také jednu z hlavních činností tohoto globálního inovátora na poli dopravních systémů – řízení provozu (nejen) samotných křižovatek.

 

 

Dodávka a montáž 108 tun ocelové konstrukce 

 

 

Pro první etapu projektu – výrobního, skladového, expedičního a administrativního zázemí společnosti – jsme zajistili ocelové výměny (SO353, SO354 a SO357), sloupy heliportu (SO352), fasádu z panelů Kingspan (SO353, SO354, SO357), dodávku a montáž střešních trapézových plechů (SO354, SO357) a další klempířské prvky.

 

první a druhá etapa výstavby vývojového centra společnosti CROSS

 

Aktuálně je v plném proudu druhá etapa – realizace budovy vývojového centra, v rámci které má Kovotrend na starost kompletní dodávku a montáž pomocné ocelové konstrukce předsazené fasády včetně kotvení do železobetonové monolitické konstrukce dle ČSN EN 1090-2. Konstrukce fasády je složená z lakované a zinkované části (nátěr C4-M).

 

 

Průběh realizace:

(Vizualizace zdroj: B-Projekting)